Cape Connection
-
vr 14 mei ’1020:15
Feestelijke smeltkroes van culturen - Op 15 mei is een bijzondere groep internationale componisten en muzikanten samen te zien in Theater de Veste. Stef Bos, Fernando Lameirinhas en Régis Gizavo zullen, begeleid door een internationale band, onder de naam Cape Connection Delft aandoen.
Kaap de Goede Hoop op de zuidpunt van Afrika was door de eeuwen heen een snijpunt van culturen. Portugese en Hollandse zeevaarders kwamen in aanraking met de oorspronkelijke bevolking van het Afrikaanse continent. Die plek is het uitgangspunt van drie muzikale reizigers die niet wonen waar ze zijn geboren.
- Fernando Lameirinhas als Portugees wonend in Nederland.
- Stef Bos als Nederlander wonend in Zuid-Afrika.
- Régis Gizavo uit Madagaskar wonend in Frankrijk.
Drie muzikanten/componisten die tijdens hun reis door de tijd altijd voorbij hun eigen cultuurgrens zochten naar een muzikale horizon. In het verleden werkten zij al afzonderlijk samen in diverse muzikale projecten. Maar nu komen ze voor het eerst gedrieën bijeen in een vuurwerk van kleuren die de verschillen willen vieren. ‘Celebrating differences’ in een taal die geen grenzen kent: de muziek. Dit voorjaar repeteerde het gezelschap in Zuid-Afrika om zich daar te laten inspireren door de smeltkroes van culturen en muziekstijlen die het land rijk is.
Ondersteund door een internationale band bestaande uit Antonio Lameirinhas (Portugal), David Mirandon (Frankrijk), Frido ter Beek (Nederland) en Juan Pablo Dobal (Argentinië) zal deze tournee dit voorjaar eenmalig in Nederland te zien zijn.
Met: Stef Bos, Fernando Lameirinhas, Régis Gizavo en een internationale band: Antonio Lameirinhas, David Mirandon, Frido ter Beek en Juan Pablo Dobal.
Stef Bos (Veenendaal, 1961) studeerde aan de kleinkunst academie te Antwerpen. Zijn doorbraak had hij in 1990 met het nummer Papa. Zijn album Is dit nu later verkocht hierdoor platina en hetzelfde jaar mocht hij 2 prijzen in de wacht slepen: een Edison en een zilveren Harp. Bos tourde nu regelmatig in België en Nederland. Geleidelijk kwam Stef Bos ook in aanraking met de Zuid-Afrikaanse cultuur. In Zuid-Afrika kwam hij in contact met Johannes Kerkorrel waarmee hij samenwerkte voor zijn album Vuur. In 2000 kreeg Stef Bos voor zijn album Zien, een tweede Edison en een Gouden Harp. In de daarop volgende jaren maakte Bos diverse albums en maakte hij verschillende theatertournees zowel in Nederland en België als in Zuid-Afrika, het land waar hij tegenwoordig ook het grootste gedeelte van het jaar woont. In maart 2010 wordt zijn nieuwe cd Kloofstraat (met nieuw werk in het Afrikaans) officieel uitgebracht.
Fernando Lameirinhas (Porto, 1944). Op zestienjarige leeftijd verhuisde Fernando met zijn familie om politieke redenen naar België en vervolgens naar Amsterdam. In de jaren 60 en 70 waren Fernando en zijn broer Antonio vooral bekend met hun band Jess & James en Sail/Joia. Vanaf de jaren ’90 is Fernando een eigen muziek stijl gaan ontwikkelen, gebaseerd op de fado, maar rijkelijk beïnvloed door de blues, jazz en Braziliaanse muziekstijlen. De afgelopen jaren maakte Fernando verschillende succesvolle muziekprogramma’s. Hierin werkte hij samen met diverse internationale artiesten waaronder de Indiase zanger Droeh Nankoe. In 2009 kreeg Fernando de eerste Global Act Award van het Muziek Centrum Nederland.
Régis Gizavo (Madagaskar, 1959) begon al op jonge leeftijd met accordeon spelen en ontwikkelde een unieke stijl. In de jaren ’90 won hij de ontdekkingsprijs van Radio France International. Hij bracht diverse albums uit waaronder: Mikea, Samy Olombelo en Stories. In 2005 werkte hij samen met Louis Mhlanga en componeerde hij zes nummers voor het album van de The Mahotella Queens. Ook ging hij op tournee met de Kaapverdiaanse Cesaria Evora (2006).
Note: voorjaar 2010 werd bekend muzikant Louis Mhlanga vanwege ernstige familieomstandigheden niet zal kunnen meewerken aan de voorstelling. Daarom is toegevoegd aan het gezelschap muzikant Frido ter Beek. De totale bezetting wordt als volgt: Stef Bos, Fernando Lameirinhas, Rgis Gizavo, Antonio Lameirinhas, Frido ter Beek, David Mirandon en Juan Pablo Dobal.