Raymond de Vries

INSTINCT

Conny Janssen Danst
do 14 mei 20:15
do 14 mei ’26
20:15
  • do 14 mei ’26
    20:15
    Theaterzaal

Hoe houd je in een wereld vol drukte, snelheid en verwachtingen contact met wat je diep van binnen écht voelt? In de voorstelling INSTINCT gaan twaalf dansers van Conny Janssen Danst een fysieke en emotionele uitdaging aan.

INSTINCT is een energieke en rauwe voorstelling waarin de mens balanceert tussen dwingende structuren die ons zijn aangeleerd en het natuurlijke, dierlijke gedrag dat we in ons dragen. Wat gebeurt er met je wanneer dat spanningsveld je onder druk zet? Bijt je je vast, ga je het gevecht aan of probeer je te ontsnappen?

Co-creatie

Voor het eerst wordt een grote zaalvoorstelling van Conny Janssen Danst in co-creatie gemaakt. Artistiek leider Conny Janssen nodigt voor INSTINCT choreograaf Patricia van Deutekom uit, bekend om haar krachtige, ongepolijste maar fijngevoelige danstaal. De ontmoeting tussen haar fysieke directheid en Janssens oog voor de persoonlijkheid van iedere danser levert een meeslepende mix op. Beiden laten graag de echte mens zien op toneel: Krachtig, kwetsbaar en vol verlangen.

OVER CONNY JANSSEN DANST

Conny Janssen Danst is sinds 1992 een van de meest toonaangevende moderne dansgezelschappen in Nederland. Het Rotterdamse gezelschap staat breed bekend om de sterk fysieke en theatrale kracht van de dansers en de verrassende diversiteit van de voorstellingen, waarbij pure dans wordt ingekleurd met een menselijke touch. Motto van artistiek leider Conny Janssen: in een wereld die steeds harder en onmenselijker wordt, moeten we ruimte maken voor persoonlijke verhalen. Zij haalt haar inspiratie uit het grootstedelijke leven: een snelle en vitale wereld vol diversiteit.

Conny Janssen ontving diverse prijzen voor haar oeuvre. Minister Ingrid van Engelshoven reikte in 2019 de Gouden Zwaan uit aan Conny Janssen: de prestigieuze oeuvreprijs werd toegekend voor de grote bijdrage die zij met haar werk aan de Nederlandse dans heeft geleverd. In 2023 ontving Conny Janssen de eervolle Prijs van Verdienste van Dansersfonds ’79. De jury van deze belangrijke dansprijs roemt de Rotterdamse choreograaf en artistiek leider om de ‘liefde, bevlogenheid en krachtige visie’ waarmee zij het gezelschap en HUIS Conny Janssen Danst leidt. Zie ook: connyjanssendanst.nl

OVER PATRICIA VAN DEUTEKOM

Patricia van Deutekom studeerde af in 2005 (ArtEZ, Arnhem) en ontwikkelde zich in de loop der jaren tot gerenommeerd danser, co-choreograaf en repetitor. In 2021 richtte Patricia van Deutekom haar eigen gezelschap op, VANDEUTEKOM Collective (voorheen LAVA Collective). 

Haar voorstellingen worden bestempeld als ‘dansconcerten’ en zijn gedurfd, ongepolijst, fysiek, explosief en tegelijkertijd kwetsbaar, eerlijk, poëtisch en fragiel. 
Haar taal is krachtig en robuust, maar ook nauwgezet en vormend. Een contrast tussen deze uitersten staat gelijk aan het contrast tussen de harde, krachtige elementen en de fijngevoeligheid in haar werk en de performers van haar collectief. Van Deutekom verdiept zich in het gedrag van mensen en hoe ze zich tot elkaar verhouden. 


Voor haar rol als danser in haar eigen voorstelling ‘La Despedida’ (2023, VANDEUTEKOM Collective) werd zij genomineerd voor een Zwaan voor meest indrukwekkende dansprestatie. Zie ook: vandeutekomcollective.nl

Credits

  • CHOREOGRAFIE Conny Janssen & Patricia van Deutekom
  • DANSERS Adi Amit, Pedro Ricardo Henry, Maud Huizing, Sara Mistrorigo, Kenji van Nieuwenhuizen, Gaspar Ribeiro, Mariko Shimoda, Yashasvi Shrotriya, Lola Piret, Remy Tilburg & Mattia Trematerra
  • TONEELBEELD Thomas Rupert
  • LICHTONTWERP Remko van Wely
  • KOSTUUMONTWERP Babette van den Berg
  • DRAMATURGIE Ria Marks, Judith Wendel
  • REPETITOR Erik Spruijt

Wachtlijst

Wenslijstje

Toegevoegd:

Naar wenslijstje

Inschrijven voor onze nieuwsbrief